Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

CHP’li Kadınlardan Çocuk İstismarına Tepki

chplikadinlardanistismaratepki
23 Şubat 2018

CHP’li Kadınlardan Çocuk İstismarına Tepki
Sessiz Kitap Okuma Eylemi Yaptılar

CHP kadın kolları örgütleri, çocuk istismarına tepki amacıyla sessiz kitap okuma eylemi yaptı. Ülke genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen eylem, Çorum’da da gerçekleştirildi.

Valilik binası karşısındaki meydanda gerçekleşen eyleme partili kadınların yanı sıra CHP İl Başkanı Ali Rıza Suludere, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender ve teşkilat yöneticileri de katıldı.

Son günlerde yaşanan çocuk istismarı olaylarına isyan eden CHP’liler bu olayların son bulması için taleplerini dile getirirken bu talepleri de yakından takip edeceklerini vurguladı.

Sessiz kitap okuma eylemi öncesinde açıklama yapan CHP Kadın Kolları İl Başkanı Gülhan Eke, çocuklara yönelik taciz ve tecavüz olaylarının hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini söyledi. Eke, çocuk istismarına karşı alınacak önlem ve cezaların yeniden düzenlenmesi gerektiğini savundu.

Partililer açıklama sonrası bulundukları yerde oturarak yanlarında getirdikleri kitapları okumaya başladı. Çocuk istismarı konusunda eğitimin önemine dikkat çekmek için kısa süreli oturarak kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?