Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Cenazeler Ailelere Teslim Edildi

cenazelerailelereteslimediliyor
14 Mart 2018

Cenazeler Ailelere Teslim Edildi
Otobüs Sürücüsü Kusurlu Bulundu

Osmancık ilçesinde yolcu otobüsünün park halindeki yabancı uyruklu tıra arkadan çarpması sonucu alev alan otobüste hayatını kaybeden ve kimlik tespiti için Ankara’ya getirilen 13 kişinin cenazeleri, ailelerine teslim edildi.

Osmancık ilçesi Kumbel köyü Ardıç mevkisinde meydana gelen kazada, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinden Tokat’a giden İsmet Eslen yönetimindeki 60 plakalı Tokat İmparator Turizm firmasına ait yolcu otobüsü, arıza nedeniyle yol kenarında park halinde duran Gürcistan plakalı TIR’a çarpmıştı.  Kazadan sonra otobüste çıkan yangında 2’si çocuk, 11 kişi hayatını kaybederken 21 kişi de yaralanmıştı. Ölenlerin cenazeleri otobüsten çıkarıldıktan sonra kimlik tespiti için Ankara Adli Tıp Kurum Grup Başkanlığı’na gönderildi.

Kimlikleri belirlenen cenazeler yakınlarına teslim edildi.

Öte yandan, kaza sonrasında başlatılan soruşturma devam ederken, bilirkişi heyetinin hazırladığı raporda, otobüs sürücüsünün kural ihlali yaptığı ve kusurlu olduğunun belirtildi. Ayrıca, kaza sonrasında otobüsün arka kısmında bir patlamanın yaşandığı ve ardından yangın çıktığı iddiası, araçta 10 numara yağ kullanıldığı şüphesini de gündeme getirdi. Bu iddia ile ilgili de bir çalışma başlatıldı.

Kaza sonrasında gözaltına alınan Gürcistan uyruklu TIR sürücüsünün ise arıza yapması üzerine aracı yolun sağına çekip, telefonla Trafik Şube Müdürlüğü’nü arayarak bilgi verdiği, yol kenarında park halinde duran TIR’ın bulunduğu bölgeye uyarı levhaları ve dubaları koyarak gerekli tedbirleri aldığı ileri sürüldü.

Kazada yaralanan bir yolcu ise otobüsün yolda iki kez arızalandığını söyledi. Kaza sonrasında ise bazı yolcuların otobüsün camından çıkarak yanmaktan kurtuldukları bildirildi.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?