Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Cami Avlusundaki Cinayet Anı Saniye Saniye Kaydedildi

camicinayeti
15 Ağustos 2017

Çorum’da  caminin şadırvanında abdest aldığı sırada kayınbiraderi Üzeyir Mol tarafından tabancayla ensesinden vurularak ağır yaralanan  28 yaşındaki Ramazan Güllü, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.  Öte yandan, silahlı saldırı anı, güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

İddialara göre, ikisi de İtalya’da çalışan Ramazan Güllü ile Üzeyir Mol ortak iş yaptıkları ve aralarında bir süredir alacak  verecek meselesi yüzünden sorun vardı.  Üzeyir Mol olay günü Ramazan Güllü’nün Ulu camiye namaz kılmak için gittiğini öğrendiği ve cami avlusunda abdest alan Ramazan Güllü’ye arkadan yaklaşıp ensesine iki el ateş ederek kaçtı.

Ağır yaralanan Ramazan Güllü 112 sağlık ekipleri tarafından Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Güllü yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Öte yandan olay esnasında yan muslukta abdest alan ve seken kurşunla  kolundan yaralanan  76 yaşındaki İsmail Yetişken’in de tedavisi sürüyor.

Polis olayın ardından kaçan katil zanlısını ararken, otomobilini kırsal bölgede terk edilmiş halde buldu. Polis ve jandarma katil zanlısını yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?