Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Osmancık – Dodurga Yolu Ramazan Ayına Yetişiyor

Osmancık - Dodurga Yolu
17 Haziran 2014

Dodurga-Osmancık yolunda çalışmalar hızlandı. Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili Cahit Bağcı geçtiğimiz hafta Dodurga’da yaptığı açıklamada yolun ramazan ayının ilk günlerinde tamamlanarak taşıt trafiğine açılacağını söylemişti. Osmancık-Dodurga yolunda devam eden yol inşaatında buluşan Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş ile Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın çalışmaları yerinde inceledi.

Yolun tamamlanması ile birlikte Osmancık-Dodurga yolunun aynı zamanda Osmancık-Çorum yolu için de alternatif bir güzergâh olacağını söyleyen Dodurga Belediye Başkanı Mustafa Aydın yolun Dodurga girişinde güzergâh değişikliği yapıldığını özellikle kış aylarında tehlikeli olan Kırklar bölgesinin iptal edilerek yolun Dodurga’da Çorum Caddesi’ne bağlandığını ve böylece yaklaşık 2 kilometrelik kısalma ile 17 kilometrelik güzergâhın 15 kilometreye düşürüldüğünü ifade etti. 2006 yılında Dodurga Belediyesi ve Özel İdare Desteği ile Dodurga girişinde kamulaştırılması yapılan yolun sathi kaplama olarak ramazan ayının ilk günlerine yetiştirilmesinin hedeflendiğini de sözlerine ekleyen Aydın “Yolun ramazan ayına yetiştirilmesini erken gelen bayram müjdesi olarak yorumluyoruz” dedi.

Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş da “Dodurga-Osmancık yolu Osmancık ekonomisi için son derece önemlidir. Yolun yeni haliyle açılması ile birlikte artık Dodurga Osmancık’a bir ses kadar yakındır. Vatandaşlarımızdan talep olması halinde Osmancık Belediyesi olarak Dodurga Osmancık arasında günün belirli saatlerinde minibüslerin çalışması için gerekli organizeyi yapmaya ve destek vermeye hazırız” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?