Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Bu Gidişata “Dur” Denilmezse İstemeden de Olsa Bazı Kararlar Alacağım

bu-gidisata-dur-denilmezse-istemeden-de-olsa-bazi-kararlar-alacagim
1 Aralık 2020

Çorum FK Kulüp Başkanı Özcan’dan bir açıklamada daha geldi:
Bu Gidişata “Dur” Denilmezse İstemeden de Olsa Bazı Kararlar Alacağım

Pazar günü sahasında ligin iddialı ekiplerinden 24Erzincanspor’u ağırlayan ve 1-0 geriye düştüğü maçı 2-1’e getirmeyi başaran Çorum FK son dakikada yediği golle bir puana razı olmuştu.

Son dakikada yenilen gol tüm camiayı üzerken, maçtan yaklaşık iki saat sonra Çorum FK Kulüp Başkanı Fatih Özcan “Kimseye değil kendime kızıyorum bu kadar profesyonel amatörü bir araya getirdiğim için. Bugün topladığım bu profesyonel amatörleri yarın dağıtmasını da bilirim. Yazıklar olsun” şeklinde açıklama yapmıştı.

Bu sert açıklamaların ardından Başkan Özcan’dan 2’nci bir açıklama geldi. Açıklamalarının yanlış anlaşıldığını söyleyen Özcan iç sahada alınan bir galibiyetin kendini derinden yaraladığını, hedeften yavaş yavaş uzaklaşıldığını ve birilerinin bu gidişata “dur” demezse istemeyerek de olsa bazı kararlar almak zorunda olduğunu vurguladı. Oyunculara güveninin de tam olduğunu söyleyen Özcan “Tek mutuz olan Çorum FK sevdalıları ve kulüp başkanı olarak benim” dedi.

Çorum FK Kulüp Başkanı Fatih Özcan’ın açıklaması şu şekilde:

Dün oynanan ve 2-2’lik beraberlikle sonuçlanan Anagold 24 Erzincanspor maçı sonrası sosyal medya hesabımdan yapmış olduğum paylaşımın yanlış anlaşılmalara meydan vereceği düşüncesiyle 2‘nci bir açıklama yapma zarureti hissettim.

Sevgili dostlar bilindiği üzere sezon başında hedefe oynanan özellikle iç sahada coşkulu futbol oynanan, oynadığı futbolla hem Çorum FK sevdalılarına hem de şahsımı mutlu edecek bir takım oluşturma hayalim vardı. Bu hayalim doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayıp herkesin kağıt üzerinde şampiyonluğun en güçlü adımlarından biri olarak gösterdiği bir takım oluşturduk.

Buna karşılık Kulüp Başkanı olarak benim de teknik ekip ve futbolcu kardeşlerime vaadim onları maddi ve manevi anlamda mutlu etmekti. Bugün itibariyle de teknik heyetten futbolcusuna masöründen malzemecesine hatta tüm kulüp çalışanlarına maddi ve manevi olarak vaat ettiğim mutluluğu yaşatmak adına tüm vecibelerimi büyük ölçüde yerine getirmiş bulunmaktayım.

“Sahamızda Tek Galibiyet Almış Olmamız Beni Yaralıyor”

Ancak üzülerek söylüyorum ki tek mutsuz olan Çorum FK sevdalıları ve kulüp başkanı olarak benim. Neredeyse ilk yarı bitmek üzere ve sadece sahamızda tek galibiyet almış olmamız beni derinden yaralıyor. Amatör takımların bile yemeyeceği goller yiyor, neredeyse hemen her maça 1-0 yenik başlıyoruz. Futbolda bu durumların olmasının muhtemel şeyler olduğunu biliyorum lakin bu kadar haftanın geride kalmış olmasına rağmen son derece tecrübeli ve kaliteli futbolculardan kurulu bu kadronun içinde çözüm bulamaması beni daha fazla üzmektedir. Çorum’a birçok eksikle gelmiş, üç günce yorucu bir kupa maçı oynamış rakibimiz önünde 88. dakikada yenilen golle iki puan kaybetmeyi kabullenemiyorum.

“Dur, Denilmezse İstemeden de Olsa Bazı Kararlar Alacağım”

Çorumspor benim çocukluk sevdamdır. Unutulmamalıdır ki kulüp başkanlığı görevimin yanında ben aynı zamanda iyi bir Çorumspor taraftarıyım ve her zaman hayallerimin yanına mutlaka hedeflerimi koyarım. Sezon öncesi de kurduğum hayallimin yanına hedefimi koydum ve hayalime ortak olacak, belirlediğim hedefe bizleri ulaştıracak kardeşlerimi seçerek bu yola çıktım ancak gerek kurduğum hayalimden gerekse belirlediğim hedeften yavaş yavaş uzaklaşmaya başladık. Hafta sonu yapmış olduğum açıklamada anlatmak istediğim de işte tam olarak budur. Eğer buna bir ‘Dur!’ denilmezse istemeden de olsa bazı kararlar almak zorunda kalacağımın bilinmesini isterim.

“Oyuncularıma Güveniyorum”

Bütün bu sitem dolu cümlelerime rağmen özellikle belirtmek isterim ki; mevcut oyuncu grubuma güvenim her şeye rağmen devam etmektedir. 3 Aralık Perşembe günü Trabzon deplasmanında karşılaşacağımız Hekimoğlu Trabzon maçı ile bu güvenimin boş yere olmadığını futbolcu kardeşlerimin göstereceğini umut ediyorum. Saygılarımla.

[ilgiliMakale icerik_id=”68895″]

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?