Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Belediyeye Arif Ersoy Teşekkürü

belediyeye-arif-ersoy-tesekkuru
29 Eylül 2020

Belediyeye Arif Ersoy Teşekkürü

Çorum İnsani Değerler Platformu (İDP) yeni açılan yola Prof. Dr. Arif Ersoy’un isminin verilmesini memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.

İDP tarafından yapılan açıklamada “Prof. Dr. Arif Ersoy’un hayatı imar ve irfana adanmış bir ömürdür. Çorum’a uzun yıllar belediye başkanı olarak hizmet veren ve yakın zamanda hayatını kaybeden ilim adamı, dava insanı Prof. Dr. Arif Ersoy’un adının yeni açılan caddeye verilmesi teklifi Belediye Meclisinin Eylül ayı toplantısında görüşülerek, oy birliği ile kabul edilmesi bizleri son derece memnun etmiştir” denildi.

Gelecek Nesillere Aktarılsın

Arif Ersoy’un bilim adamı olarak insanlığa kattığı değerlerin yanı sıra Belediye Başkanı olarak da Çorum’a önemli hizmetler kazandırdığını belirtilen İDP açıklamasında Arif Ersoy’un isminin gelecek nesillere aktarılmasının önemine vurgu yapıldı.

İmkânsızlıklar içinde belediyecilik açısından pek çok başarıya imza atan Arif Ersoy’un Çorum açısından birlikteliğin temellerini atan isim olarak da isminin minnet ve şükranla yâd edileceğinin altının çizildiği açıklamada “Değerli hocamızın Çorum’a bıraktığı en önemli miraslardan bir tanesi de Çorum’a kazandırdığı birliktelik ruhudur” ifadesi kullanıldı.

İnsani Değerler Platformu’nun açıklamasında konu ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

“Kendisini Davasına Adamış Bir Devlet Adamıydı”

Ersoy kendisini davasına adamış bir devlet adamıdır. Bilim adamı, siyaset ve devlet adamı Prof. Dr. Arif Ersoy Hocamız İslam’a ve insanlığa büyük hizmetler yapmıştır. Merhum Necmettin Erbakan’ın sağ kolu ve çalışma arkadaşlarından biri ve adil düzenin mimarları arasında bulunan bir şahsiyetti. Dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile göz dolduran biriydi.

İsminin Nesillere Taşınacak Olması Çok Önemli

Böyle bir dava adamının örnekliği ve isminin gelecek nesillere aktarılması için alınan bu karar son derece yerindedir. Uzun vadede şehrin kültürel dokusuna yakışacak bir kültür merkezinde de Arif Ersoy ismini görmekten mutlu olacağımızı ifade eder, gösterdikleri vefa ve hassasiyetten dolayı Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın başta olmak üzere kabul oyu veren tüm meclis üyelerine teşekkür ederiz.

İmkânsızlıklara Rağmen Çorum’a Çok Şey Kazandırdı

Belediye Başkanlığı döneminde Çorum’a kazandırdığı değerler nedeniyle isminin yaşatılmasını hak etmiştir. İmkânsızlığa rağmen imar ve altyapı sıkıntılarını üzerine gitmiş, şehirde birçok değişiklikler yapmıştır. Şehrin en büyük sıkıntılarından olan su meselesini maddi sıkıntılara rağmen çözmüştür. Halk günlerinde halk ile aracısız birebir görüşerek bir ilke imza atmıştır. Çorum’a mahalle çeşmeleri, cenaze yıkama ve ağaç sökme araçları gibi ekipmanlar kazandırmıştır ve farklı bir vizyonla belediye başkanlığı yapmıştır.

En Önemli Mirası Birliktelik Temelleridir

Değerli hocamızın başkan adayı olarak Çorum’da siyaset sahnesine inmesiyle birlikte, Çorum’un birlikteliğine değerli kazanımlar katmıştır. Her daim minnet ve dua ile yâd edeceğimiz değerli başkanımız ismi gönlümüzde ebediyen yaşarken, kıymetli hocamızın isminin şehrin hafızasında da yaşatılıyor olmasının mutluluğunu yaşıyoruz.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?