Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Belediyespor’un Maçı Yarım Kaldı

macasisengeli
19 Ağustos 2013

Çorum Belediyespor ile Çankırıspor arasında Cumartesi günü Topuk Yaylası’nda saat 16.30’da başlayan maç, sis nedeniyle görüş mesafesinin 1 metreye kadar düşmesi üzerine 35. dakikada tatil edildi.

Yeni sezon hazırlıklarını Düzce Topuk Yaylası Fenerbahçe Tesislerinde sürdüren Çorum Belediyespor’un Cumartesi günü Spor Toto 2.Lig takımlarından Çankırıspor ile oynadığı hazırlık maçı yoğun sis nedeniyle yarıda kaldı.

Saat 16.30’da başlayan maçta Çorum Belediyespor sahaya; Muhammed Zahid, İmam, Macit, Eray, Murathan, Oğuzhan Saraçoğlu, Nedim, Buğra, Vedat, Oğuzhan Yalçın ve Emir onbiri ile çıktı. Çankırıspor’da ise; İbrahim, Gökhan, Orkan, Caner, Onur, Ahmet, Yekta, Bedrican, Caner Metin, Ozan ve Temel ilk onbirde yar aldı.

Hasan Bınar’ın yönettiği maçta Çorum Belediyespor daha etkili bir futbol sergilerken, kırmızı-siyahlılar Emir’le net bir fırsattan yararlanamadı. Yağmur nedeniyle oluşan su birikintilerinden ve kayganlaşan zeminden dolayı futbolcular zaman zaman zor anlar yaşarken, oluşan sis nedeniyle görüş mesafesi her geçen dakika daha da düşmeye başladı. Dakikalar 35’i gösterdiğinde görüş mesafesi 1 metreye kadar düşünce karşılaşmanın hakemi Hasan Bınar maçı durdurdu. Yaklaşık 10 dakikalık beklemenin ardından sis dağılmadığı için takımlar soyunma odasının yolunu tuttu.

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Halit Kılıç, maçın oynanan 35 dakikalık bölümünde iyi mücadele ettiklerini belirtirken,  ortaya konan futboldan memnun olduğunu söyledi.

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Halit Kılıç, Topuk Yaylası’nda devam eden hazırlık kampını değerlendirdi. Futbolcuların performansından genel olarak memnun olduğunu ifade eden Kılıç her geçen gün daha iyi olmaya doğru yol aldıklarını dile getirdi.

Çorum’daki ilk etap hazırlık döneminde fizik çalışmalarına ağırlık verdiklerini hatırlatan Halit Kılıç Topuk Yaylası kampında ise taktik çalışmalara ve hazırlık maçlarına önem verdiklerini ifade ederken, “Futbolcuların performansından genel olarak memnunum. Kamp, kaynaşma açısından da son derece yararlı geçiyor. Ligin başlamasına kısa bir süre kaldı. Bu sürede eksiklerimizi tamamlayıp sezona hazır girmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Futbol Şube Sorumlusu ve Genel Kaptan Hamit Işık ise kampın son derece yararlı geçtiğini dile getirirken, takıma ayak uyduramayan futbolcularla yalları ayıracaklarını yineledi. Işık, takımın genel performansından memnun olduklarını, şimdilik bir transfer yapmayı düşünmediklerini ancak ihtiyaç duymaları halinde nokta transfer yapacaklarını sözlerine ekledi.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?