Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Belediye Meclisi’nde Reşit Keleş Krizi

meclisteresitkeleskrizi
8 Kasım 2019

 

Belediye Meclisi’nde Reşit Keleş Krizi

Çorum Belediye Meclis toplantısında Reşit Keleş krizi yaşandı. Atatürkçüleri hedef alan küfür içerikli paylaşımı nedeniyle tepki çeken Reşit Keleş, Eylül ayında yaşanan olayın ardından ilk defa meclis toplantısına katıldı. Reşit Keleş’in meclis oturumuna katılmasını protesto eden CHP Belediye Meclis grubu toplantıyı terk etti.

Hatırlanacağı üzere, Diyanet’in 30 Ağustos’taki Cuma hutbesinde Atatürk’ü anmaması eleştirilere neden olmuştu. Çorum Belediye Meclis üyesi Reşit Keleş ise sosyal medya hesabından diyaneti eleştirenlere yönelik küfür içerikli bir paylaşım yapmıştı.

Belediye Meclisi’nde yoklama yapıldığı sırada Reşit Keleş’in ismi okununca sıralara ellerini vuran CHP’li meclis üyeleri daha sonra toplantı salonunu terk etti.

CHP’li meclis üyeleri belediye binası önünde basın açıklaması yaptı. CHP Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz, Atatürkçülere hakaret ederek, toplumu ayrıştıran bir kişiye gerekli cezaların verilmemesinin toplumu yaraladığını söyledi. “Bu olayın sorumlusu olan Reşit Keleş’in görevden alınması gerekmektedir. CHP’nin bu zihniyetle mücadelesi sonuna kadar devam edecektir” dedi.

CHP’li Meclis Üyesi Ahmet Özdel de açıklamasında “Topuma açıkça hakaret eden ve açıkça küfreden bir kişinin mecliste bulunmasını kabul etmiyoruz” dedi.

CHP’li meclis üyelerinin protestosuna Kadın Meclisi üyeleri de destek verdi. Reşit Keleş’in istifa ettirilmesi için bir kez daha Ak Parti’ye çarı yapıldı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?