Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Bedri Rahmi Eyüboğlu Yarışması

bedrirahmieyubogluyarismasi
22 Eylül 2014

bedrirahmieyubogluyarismasi

İskilip Kaymakamlığı’nın Bedri Rahmi Eyüboğlu anısına ilkini düzenlediği öykü yarışması ödül töreni İskilip Azmimilli Okulu konferans salonunda yapıldı.

Toplam 321 eserin yarıştığı “Bedri Rahmi Eyüboğlu Öykü Yarışması”nda 1. “Göbek Bağı” isimli eseri ile Aysel Ekiz, 2. “Güğüm” isimli eseri ile Selim Ümütlü, 3. “Geçmiş Zaman Gezgini Topal Çerçi” isimli eseri ile Vural Gündüz oldu.

Bedri Rahmi’nin gelini Hughette Eyüboğlu’nun da katıldığı ödül töreninde zaman zaman duygu dolu anlar yaşandı. Ödül töreni gecesinde konuşan Hughette Eyüboğlu, Bedri Rahmi anısına böyle bir organizasyon düzenlenmesinin kendisi açısından son derece sevindirici olduğuna değindi.

İskilip Kaymakam’ı Şuayib Gürsoy ise yarışmaya katılan bütün eser sahiplerine teşekkür etti. Katılımın beklediklerinden çok olduğuna vurgu yapan Gürsoy, toplam 321 eserin yarıştığını ifade etti.

Kaymakam Gürsoy, Bedri Rahmi Eyüboğlu anısına düzenlenen öykü yarışmasını artık her yıl geleneksel hale getirmeyi düşündüklerini söyledi.

Konuşma yapmak için sahneye çıkan Belediye Başkanı Recep Çatma’da, Hughette Eyüboğlu’na hemşerilik belgesi verdi. Çatma, İskilip’e kültür ve sanat için verdiği destekleri için teşekkür erri.

Törende, Bedri Rahmi Eyüboğlu için kısa film çeken Caner Menemencioğlu’na ve jüri üyelerine de teşekkür belgesi verildi.

Geceye Caner Menemencioğlu’nun gitar dinletisi ve yazar, şair, eğitimci Mahmut Özkoca’nın okuduğu şiir dinletisi damgasını vurdu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?