Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Bayram Töreninde İlk Yaşandı

bayramtorenindeilkyasandi
28 Ekim 2016

Bayram Töreninde İlk Yaşandı
Vali, Asker Ve Polisle Birlikte Çelenk Sundu

Çorum’da Cumhuriyet bayramı resmi kutlama törenleri başladı. Cumhuriyet’in ilanının 93. yıl dönümü dolayısıyla Çorum’da Valiliği tarafından Atatürk Anıtı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi.

Törende ilk olarak Çorum Valisi Necmeddin Kılıç ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Atatürk Anıtı önüne çelenk koydu.

Atatürk Anıtında düzenlene törene; il yöneticilerinin yanı sıra, protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler de katıldı.

Bu yıl çelenk sunma töreninde farklı bir uygulama dikkat çekti. Vali Kılıç, çelengi bir asker ve bir polisle birlikte anıta sundu. Daha önce Garnizon Komutanlığı adına Atatürk Anıtı önüne çelenk koyan asker, bu kez polis ile birlikte Valiliğin çelengini koydu. 27 Ekim 2016 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’deki karara göre “Garnizon Komutanlığı” ibaresi protokolden ve çelenk sunma töreninden kaldırılmıştı.  Bunun üzerine ilk defa Garnizon Komutanlığı adına çelenk konulmadı.

Valilik ve Belediye başkanlığı çelenginin ardından Cumhuriyet Halk Partisi, Vatan Partisi ve Atatürkçü Düşünce Derneği adına da çelenk sunuldu. Tören; saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?