Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Bayat İlçesi’nde Toplu İstifa

bayat-ilcesinde-toplu-istifa
13 Haziran 2015

Bayat İlçesi’nde Toplu İstifa
Hangi Partiden Kaç Kişi İstifa Etti?

CHP’nin Bayat İlçe yöneticileri istifa etti. Yapılan yazılı açıklamada; Bayat CHP İlçe Yönetiminde bulunan Metin Hıdır, Bekir Cesur,  Ali Ünlü, Mustafa Kırış, Yaşar Gülcü, Halis Karataş ve Veli Abaza’nin yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ettikleri bildirildi.

Bayat ilçe yönetim kurulu üyeleri istifa gerekçelerini ise CHP tüzüğünün 42. Maddesinin çalışabilmesi olarak açıkladı.

Peki CHP Tüzüğünün 42. Maddesinde “İl ve ilçe yönetim kurulu üyeliklerinde boşalma olduğunda, yedekleri ile doldurulur. Bütün yedeklerin çağrılmasından sonra kurul üyelerinin sayısı, üye tamsayısının üçte ikisinin altına inerse ya da asıl üyeliklerde aynı gün içinde yarıdan fazla boşalma olursa, Başkan ve Kurul, yedekleriyle birlikte düşmüş olur. Bu hallerde Merkez Yönetim Kurulu, olağanüstü kongre yapmak üzere geçici kurul atar” hükmü yer alıyor.

Buna göre CHP Bayat ilçe başkanlığına genel merkezce yeniden atama yapılıp yeni yönetim oluşturulacak.

 

Yorumlar

« | »

Habere 3 Yorum Yapılmış

  • içki masalarında yazılmış bir kağıt parçası ile bayat teşkilatının fes edilmesi kimin ayıbıdır

  • yedınızlan bayatı yedınızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz aranızdakı sahte chp lileri çıkartın bi kadın kolları baskanınız vardı naptıgı bellı degıldı

  • bazı arkadasların cıkarları için o 7 tane arkadası toplayıp imzayı yoplayan arkadaslar çıkarları için chp bayat ilçe teskılatını karıştırmışlardır. sadece bayatta bu arkadaslar chp li degildir. bayatta cok chp lı arkadaslar vardır.işlerine gelmiyorsa komple delegelerle beraber istifa dilekcelerini toplu olarak hepsi versin. burası kımsenın babasının cıftlıgı degıldır.

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?