Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

‘Bakan Sınıfta Kaldı’

‘Bakan Sınıfta Kaldı’
25 Ocak 2013

KARNE TÖRENİ 10:30’DA NAKLEN ÇRT’DE. İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer sınıfta kaldı. Türk-Eğitim Sen, karne dağıtım törenine katılmak Çorum’a gelecek olan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’e karne hazırladı. Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mahmut Alparslan ve sendika yöneticileri düzenledikleri basın toplantısında yarı yıl karnesini kamuoyuna açıkladı.

Türk Eğitim-Sen 22 bölümden oluşan karnenin ön kapağında Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve bayrak şiirini de ekledi.

Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Alparslan, Milli Eğitimde başarısız bir dönem geçirildiğini ifade ederek, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in bu görevini bırakarak, başka kurumda görev almasını önerdi.

Alarslan “Sayın Bakan 4+4+4=60 norm fazlası öğretmen olduğunu hesaplayamayacak kadar matematik bilgisinden yoksun. Yönetmelikte var olan ” öğretmenlerin tatilleri 1 temmuzda başlar1 eylülde sona erer”  hükmü açıkken, öğretmenlerin üç ay tatil yaptığını söyleyecek kadar okuduğunu anlama bilgisinden yoksun ve Türkçeden zayıf, Tüm personel ile kavga etmeyi alışkanlık haline getirdiğinden çevreyle iletişimi bozuk, yıllardır eğitim çalışanlarının eş durumunu çözmeyip aileleri ve çocuklarını perişan edecek kadar hayat bilgisinden habersiz, Okul ders kitaplarından Bayrak şiirini çıkaracak kadar vatandaşlık duygusundan mahrum. Ders programlarından Atatürk ve Atatürkçülüğü çıkaracak kadar Atatürk ilke ve inkılâpları dersine yabancı,  yabancı dil dersi mensubu olduğu siyasi iktidar gibi sadece Kürtçe sevdalısı.  Yaptığı yandaş tayin ve atamalar dikkate alındığında hakkaniyet ölçüsü ve ahlak bilgisi zayıftır” dedi.

Milli Eğitim Bakanının karnesinin kırıklarla dolu olduğunu ifade eden Alparslan “Sonuç olarak Sayın Bakana önümüzdeki dönemde daha az çalışmasını öneriyoruz çünkü Sayın Bakan çalıştıkça veya çalıştığını zannettikçe eğitimin sorunları her geçen büyümekte eğitim çalışanlarının huzursuzluğu artmaktadır. Bu karneyi Sayın Bakana kendimiz takdim etmeyi isterdik ancak Okul yaptırarak eğitim ve ilimize katkı sağlayan hemşerilerimizin programını olumsuz etkilememek için Sayın Bakanın karnesini basın aracılığıyla paylaşmayı uygun buluyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

« | »

Habere 1 Yorum Yapılmış

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?