Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Bakan Koca: Eski Hastane Gelecek Yıl İçinde Hizmette

bakan-koca-eski-hastane-gelecek-yil-icinde-hizmette
27 Eylül 2020

Bakan Koca: Eski Hastane Gelecek Yıl İçinde Hizmette

Sağlık Bakan Fahrettin Koca; Çorum, Ordu, Tokat, Amasya, Sinop ve Samsun’un sağlık müdürleri ve saha koordinatörlerinin katılımıyla Samsun Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısında Çorum ile ilgili sağlık alanında gerçekleştirilen proje ve yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Koca, Çorum’da ikinci basamak sağlık tesisi altyapısının iyi bir noktada olduğunu belirterek eski devlet hastanesinin gelecek yıl içinde tekrar hizmete açılacağını söyledi. Koca ayrıca Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ise yedi yoğun bakım yatağı daha ekleneceğini açıkladı.

“Çorum Sağlıkta İyi Durumda”

Çorum, Ordu, Tokat, Amasya, Sinop ve Samsun’un sağlık müdürleri ve saha koordinatörleri ile Samsun’da yaptığı değerlendirme toplantısında Çorum ile ilgili açıklamalarda da bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Çorum’da ikinci basamak sağlık tesisi altyapısının iyi bir noktada olduğunu, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yeni binasına taşındığını ifade etti.

“Eski Hastane Gelecek Yıla Hizmette”

Koca, eski hastane binasının da onarımının ardından gelecek yıl içinde nitelikli servis yataklarıyla Çorum’daki vatandaşların hizmetine sunulacağını bildirdi.

“Yedi Yoğun Bakım Yatağı Daha”

Sağlık Bakan Fahrettin Koca ayrıca “Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yedi yoğun bakım yatağı ilave ediyoruz” dedi.

Fahrettin Koca cuma akşamı Samsun’da yaptığı açıklamada Çorum için koronavirüs ile mücadele konusunda umutlu konuşmuştu. Koca, Bölgede ve Çorum’da vaka sayılarında düşüş var. Samsun, Amasya, Çorum, Ordu, Sinop ve Tokat’taki başarı oranı ülke çapına yayılacak” ifadelerini kullanmıştı.

Sağlık Bakanı Koca açıklamasında hızlı ve etkili müdahalelerle Çorum’da son bir ayda vaka sayısının yarı yarıya azaldığını ifade etmişti. Koca ayrıca Çorum’da yatak doluluk oranını yüzde 47, yoğun bakım doluluk oranını yüzde 60, solunum cihazı doluluk oranını yüzde 41 olarak açıklamıştı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?