Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Arasta Projesi İhaleye Çıkacak

arastaprojesiihaleyecikacak
08 Ocak 2019

Çorum Belediye Meclisi, Dikici Arastası ile Çöplük Çarşısı çevresinde uygulanacak olan “Sokak sağlıklaştırma” projesinin ihaleye çıkma iznini verdi.

Çorum Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısı yapıldı. Toplantı da Dikici Arastası ile Çöplük Çarşısı çevresinde uygulanacak olan ‘Sokak sağlıklaştırma’ projesi gündem maddesi de görüşüldü.

Proje hakkında meclis üyelerine bilgiler veren Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Dikici Arastası ile Çöplük Çarşısı çevresi sokak sağlıklaştırma projesini hayata geçirmek için epey bir çaba sarf ettiklerini kaydederek, “İlk önce Gazi Caddesi ile Farabi Caddesi’ni birleştirmek adına girişimler oldu. Bu hayata geçseydi Gazi caddesi çok rahatlayacaktı. Ama böyle bir imkan olmadı. Bu alanların şimdiki haliyle kalması uygun olmazdı. Bizlerde Dikici Arastası ile Çöplük Çarşısı çevresi sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında bu alanlarımızı turizme kazandırmak istedik” diye konuştu.

Bu projenin Çorum’un prestijini artıracağını kaydeden Gül, “Bu proje ile Dikici Arastası ile Çöplük Çarşımız yerli, yabancı turistlerin cazibe merkezi olacaktır. Burayla ilgili ekibimiz çalışmalara devam etmektedir. Çorum için çok hayırlı bir iş olduğuna bütün kalbimle inanıyorum. Türkiye’de bu projeyi hayata geçirecek 5 firma bulunmaktadır. Bu proje üzerinde titizlikle çalışıyoruz. Belediyemizin katkılarının yanında, OKA ve Kültür Bakanlığımızdan da destek almaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra yapılan oylama ile Dikici Arastası ile Çöplük Çarşısı çevresinde uygulanacak olan ‘Sokak sağlıklaştırma’ projesi oy birliğiyle kabul edildi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?