Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Anadolu Özel Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı

Anadolu Özel Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı
12 Haziran 2018

Anadolu Özel Mesleki Eğitim Merkezi Açıldı

Anadolu Özel Mesleki Eğitim Merkezi, düzenlenen törenle açıldı.

2015 yılında ihalesi yapılan ve inşaatı geçtiğimiz yıl tamamlanan Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, dün merkez binasında gerçekleştirilen törenle açıldı. Törene, Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Zeki Gül, Vali Yardımcısı Ayhan Özkan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Kır, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Arslan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile öğretmenler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Kır, yaptı. 2003-2018 yılları arasında 1 bin 333 yeni derslik 4 bin 113 kapasiteli pansiyon yapıldığını ifade eden Kır, bu yatırımlar için 203 milyon TL ödenek harcandığını kaydetti.

Kır’ın konuşmasının ardından kürsüye Belediye Başkanı Zeki Gül, çıktı. Kardeşinin engelli olduğunu dile getiren Başkan Gül, ailecek yaşadıkları zorluklardan bahsetti.

Daha sonra AK Parti Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, söz aldı. AK Parti hükümeti döneminde Çorum’da 1400’e yakın yeni derslik yapıldığını belirten Ceylan, 500 dersliğin de yapımının devam ettiğini dile getirdi.

Törende son konuşmayı yapan Vali Necmeddin Kılıç ise Çorum’da derslik başına düşen öğrenci miktarının 16 olduğunu açıkladı.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri merkezin açılış kurdelesini kesti.

Öte yandan merkezde 16 adet derslik, müzik odası, 6 adet atölye, konferans salonu, rehberlik servisi ve öğretmenler odası, kantin ve revir odası bulunuyor.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?