Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Alaybey Öğrenci Yurdu’ndan Kermes

Alaybey Öğrenci Yurdu’ndan Kermes
04 Haziran 2010

Maddi açıdan zor durumda olan üniversite gençlerine barınma imkanı sağlayan Alaybey Öğrenci Yurdu hayır kermesi açtı.  Yeni yapılan Hıdırlık Yurdu inşaatı yararına düzenlenen kermese ilk günden yoğun bir ilgi vardı.

Alaybey sokakta geçen faaliyetini sürdüren Alaybey yüksek öğrenim erkek öğrenci yurdu yararına kermes düzenledi.  Yurt binasında düzenlenen kermes dualarla açıldı. Gıda, giyecek ve el işi ürünlerinden oluşan kermese ilk günden yoğun bir ilgi vardı. Kermes bir hafta açık kalacak.

Hıdırlık İlim ve Kültür Hizmetlerine Yardım Derneği  yöneticileri açtıkları kermes ile maddi açıdan zor durumda olan üniversite gençlerine barınma imkanı sağladıklarını ifade ettiler.  Yurt yöneticileri “Amacımız gençlerimizi vatanına ve milletine bağlı, ahlaklı bireyler olarak yetiştirmektir” dediler.

Kermesten elde edilen gelirler İki yıl önce temeli atılarak yapımına başlanan hırlık öğrenci yurdu binasının tamamlanması için kullanılacak.

Öte yandan Hıdırlık ilim ve kültür hizmetlerine yardım derneği yeni Tarım İl Müdürlüğü yakınlarındaki yeni yurt binasının inşaat çalışmaları son aşamaya geldi. Yurt binasının 1 ay sonra hizmete açılması planlanıyor. Yurt yöneticisi Mehmet Aksu hıdırlık yurt binası hakkında bilgi vererek, Çorumlu hayırseverlerin desteğini istedi.

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?