Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Alaca’ya 65 Milyonluk Sulama Yatırımı İhale Edildi

alacaya-65-milyonluk-sulama-yatirimi-ihale-edildi
13 Ocak 2021

Alaca’ya 65 Milyonluk Sulama Yatırımı İhale Edildi

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Alaca’da önemli yatırımların başında gelen Koçhisar Sulama Projesinin 2. Etap Sulama ihalesinin yapıldığını duyurdu. Daha önce Koçhisar 1. Etap Sulama Projesi tamamlanarak 75 bin dönüm araziyi su ile buluşturduklarını dile getiren Kaya, ilçenin önemli gelir kaynağı olan çiftçilik için büyük bir öneme sahip olan Koçhisar 2.Etap Sulama Projesinin 65 Milyon ihale bedeli ile dün ihale edilerek, kapalı boru sistemi ile yağmurlama ve damlama sulama sistemiyle kalan 45 bin dönüm araziyi de su ile buluşturacaklarını dile getirdi.

“Çiftçilerin Su Sorunu Ortadan Kalkıyor”

2. Etap çalışmalarının da tamamlandığında toplamda Alaca’da 120 bin dönüm araziyi su ile buluşturacaklarını söyledi. İlçe ekonomisinin büyük bir kısmını kapsayan çiftçilerimiz için büyük bir önem arz eden Koçhisar Sulama Projesinin 1. ve 2. Etabı için 120 milyon gibi büyük bir yatırım ile ilçedeki arazilerin su sıkıntısını tamamen ortadan kaldırarak çiftçilerimizin su sorununu ortadan kaldırıyoruz dedi.

Milletvekili Kaya projelerimiz için her türlü desteği bizlere veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye ve DSİ Genel Müdürümüz Sayın Kaya Yıldız’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?