Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Alaca’da Pastaneler Denetlendi

alacadenetim
25 Aralık 2014

alacadenetim

Alaca’da Pastaneler Denetlendi

Alaca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçede faaliyet gösteren pastaneleri denetledi. Zabıta ekipleri ilk olarak imalathaneleri inceleyerek hijyen kurallarına uygun olup olmadığını kontrol etti.

İmalat hanelerin sürekli olarak temiz tutulması gerektiğini söyleyen zabıta ekipleri, eksik ya da yanlışlık görülen noktalarda iş yeri sahibi ve çalışanları uyardılar.

İmalat sırasında galoş ve bone takılması konusunda çalışanları uyaran zabıta ekipleri, bu gibi işletmelerde ilk önceliğin temizlik ve hijyen kuralları olduğunu söylediler.

Yapılan denetimler konusunda bilgi veren Zabıta Amiri Muhterem Öztürk, ilçede hizmet veren pastanelerin temizlik ve hijyen yönünden denetlendiğini belirtti.

Pastanelerde yapılan denetlemeler sonunda, durum tespit tutanağı tutulduğunu kaydeden Öztürk, işletmelerin görülen eksiklikler konusunda uyarıldığını ve eksikliklerin giderilmemesi durumunda cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Alaca Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ilçede faaliyet gösteren pastane ve fırınlar artık aylık rutin bir şekilde denetlenecek.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?