Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum Erdoğan’a %64 Oy ve 3 Vekil Verdi

Çorum Erdoğan'a Oy Ve 3 Vekil Verdi
25 Haziran 2018

Çorum Erdoğan’a %64 Oy ve 3 Vekil Verdi

Seçim maratonu sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemin ilk başkanı seçilirken, Çorum’dan da yüzde 64.56’lık rekor bir oy oranı ile seçmenin desteğini aldı. Çorum’da yeni bir seçim zaferine imza atan Ak Parti milletvekilliğinde de halkın desteğini aldı ve bu dönemde de 3 milletvekili çıkarmayı başardı.

Resmi olmayan sonuçlara göre milletvekilliği oylamasında yüzde 52.01 oy oranıyla AK Parti en yüksek oyu olan parti oldu ve yeniden 3 milletvekili kazandı. CHP ise yüzde 20.33 oranıyla 1 milletvekili çıkardı.

Çorum seçim sonuçlarına göre MHP yüzde 14.03, İyi Parti yüzde 8.41 seçmenin oyunu aldı.

Bu  sonuçlara göre AK Parti Çorumda yeniden 3 milletvekili çıkarttı. 1 Milletvekili ise CHP’nin oldu.

AK Parti’den Ahmet Sami Ceylan yeniden milletvekili olurken, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu ilk kez milletvekili seçildi. CHP den ise Tufan Köse yeniden milletvekili seçildi.

Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarına göre ise Çorum’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 64,56’lık bir seçmenin desteği ile Türkiye ortalamasının 12 puan üzerinde oy aldı.

Çorum’daki seçim sonuçlarında CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce yüzde 26.54, İYİ Parti’nin adayı Meral Akşener ise yüzde 7,38 oy aldı.

 

Seçim Sonuçları

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?