Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

70 Yaşındaki Üreticinin Sesine Kulak Verdi

70 Yaşındaki Üreticinin Sesine Kulak Verdi
18 Eylül 2020

70 Yaşındaki Üreticinin Sesine Kulak Verdi

Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya ile birlikte Kutluca köyünde yaşayan Emine Tunç adlı 70 yaşındaki üreticinin sesine kulak verdi.

Kutluca köyünde ikamet eden 70 yaşındaki Emine teyzenin dört ineğini eliyle sağdığını duyan Birlik Başkanı Kaya, üreticiye süt sağım makinesi hediye etti.

Konu hakkında açıklama yapan Kaya, “Emine teyzem birliğe geldiğinde halini hatırını sordum. Bana dört ineğinin olduğunu ve bunların sağımını elle yaptığını söyledi. Birliğimize kayıtlı küçük bir üreticimiz olan Emine teyzenin anlattıklarından çok etkilendim. Bu yaşta üretim yaptığını ve geçimini sağladığını görünce çok duygulandım. Kendisine süt sağım makinesi hediye etmeye karar verdim. Sağım makinesini alarak köyüne İl Müdürüm Orhan Sarı ile birlikte götürdük. Kendisini bir nebze mutlu edebildiysem ne mutlu bana” dedi.

İl Müdürü Sarı ise Birlik Başkanı Yılmaz Kaya’yı bu örnek davranışından dolayı tebrik etti.

Sarı “Süt üretiminde ana amacımız sağlık ve hijyendir” diyerek soğuk zinciri koruma için hijyenin önemli olduğunu belirtti.

Sarı, İl Müdürlüğü ve sivil toplum örgütleri olarak her zaman üreticinin hizmetinde olmayı öncelik kabul ettiklerini vurguladı.

Emine Teyze De Hediye Verdi

Emine Teyze, almış olduğu hediyeden çok mutlu olduğunu belirterek; Yılmaz Kaya’nın bu davranışını karşılıksız bırakmadı, biriktirmiş olduğu tavuk yumurtaları ve ürettiği tereyağını hediye etti.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?