Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

6 Kişi Ceviz Ağacından Düştü

6kisicevizagacindandustu
23 Eylül 2019

 

6 Kişi Ceviz Ağacından Düştü

Cevizde hasat sezonu devam ederken, ağaçtan düşme olayları da arttı. Geçtiğimiz hafta ceviz ağacından düşen bir kişi hayatını kaybetmişti. Bu hafta sonu da çok sayıda ağaçtan düşme olayı asayiş bülteninde yer aldı. İskilip, Sungurlu, Oğuzlar ve Çorum merkezde ceviz toplarken ağaçtan düşen 6 kişi yaralandı. Yaralılardan üçü hayati tehlikesi bulunması nedeniyle Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Yapılan açıklamaya göre;

İskilip İbik Köyü’nde S.K.(1964) ceviz toplamak için ağaca çıktığı esnada dengesini kaybederek düştü. Yaralı adam sevk edildiği İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından hayati tehlikesinin bulunmasından dolayı Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

İskilp’in Harun köyünde ise R.B. (1977) ceviz toplamak için çıktığı ağaçtan dengesini kaybederek düşmesi sonucu yaralandı. Yaralı şahıs İskilip Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Sungurlu’nun Tatlı köyünde ikamet eden B.G.(1976) ceviz toplamak için çıktığı ağaçtan dengesini kaybederek düşmesi sonucu yaralandı. Yaralı şahıs Sungurlu Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Oğuzlar’ın Cevizli köyünde I.K. (1954) isimli şahıs evinin bahçesinde ceviz ağacından ceviz topladığı esnada dikkatsizlik tedbirsizlik sonucu ağaçtan düşerek yaralandı.

Ortaköy’ün Karahacip köyünde A.Ş. (1971) isimli şahıs evinin bahçesinde ceviz ağacından ceviz topladığı esnada dikkatsizlik tedbirsizlik sonucu ağaçtan düşerek yaralandı.

Çorum’un Boğabağı köyünde A.B. (1969) isimli şahıs bahçesinde bulunan ceviz ağacından ceviz topladığı esnada ağaçtan düşerek yaralandı.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?