Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

40 Ülkeyi Çorum’da Buluşturacak Şampiyona

40-ulkeyi-corumda-bulusturacak-sampiyona
23 Mart 2016

40 Ülkeyi Çorum’da Buluşturacak Şampiyona
Hitit Üniversitesi Dünya Şampiyonasına Hazırlanıyor

Üniversiteler arası dünya güreş şampiyonası Ekim ayında Çorum’da yapılacak. 40’a yakın ülkeden sporunun katılması beklenen şampiyonaya, Hitit Üniversitesi ev sahipliği yapacak. Şampiyonanın yapılacağı spor salonunun ise Haziran ayından bitirilmesi hedefleniyor.

Dev şampiyonanın yapılacağı spor salonunda inşaat çalışmaları sürüyor. Kaba inşaatı tamamlanma aşamasına gelen spor salonunu şampiyonanın yapılacağı tarihe kadar tamamlanması hedefleniyor.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Faruk Yamaner ve öğretim üyeleri Çorum Çevre Yolu üzerinde, Hitit Üniversitesi Rektörlüğü binası yanında yapımı devam eden spor salonu inşaatında incelemelerde bulunarak, şantiye yetkililerinden bilgi aldılar.

Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan,  iki dönümlük alana yapılan spor salonunun Haziran ayından bitirilmesini hedeflediklerini söyledi. Alkan “Şampiyonaya kadar önümüzde 6-7 aylık zaman var. Yetişeceğini düşünüyoruz. Ancak bir aksilik olursa başka planlarımız da var” dedi.  Alkan, üniversiteler arası dünya güreş şampiyonasının Çorum’u tanıtımı için çok önemli bir organizasyon olduğuna işaret etti.

Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Faruk Yamaner’de spor salonu basın mensuplarına tanıttı. Yamaner üniversiteler arası dünya güreş şampiyonayla ilgili yaptığı açıklamada şampiyonaya katılmak için müracaatların şimdiden başladığını belirterek, 40’a yakın ülkenin bu şampiyonaya katılmak üzere Çorum’a gelmesini beklediklerini söyledi.

 

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?