Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

Çorum’da 40 Öğrenci Çanakkaleye Uğurlandı

corumda40ogrencicanakkaleyeugurlandi
06 Ekim 2017

Çorum’da 40 Öğrenci Çanakkaleye Uğurlandı
Emniyet Müdürlüğü’nün Çanakkale Kafilesi Yola Çıktı

Çorum Emniyet Müdürlüğü 40 öğrenciyi Çanakkale’ye götürdü.

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Katılım ve Destek Programı kapsamındaki “Yarınlar Gençlerin Olsun” projesi ile Çorum’dan bir grup öğrenci Çanakkale gezisine gönderildi.

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü’nün suç ve suçlularla mücadele kapsamında, çocukları bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlediği gezi kapsamında 40 öğrenci ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli 4 polis memurunun yer aldığı kafile düzenlenen uğurlama töreniyle yola çıktı.

6-9 Ekim tarihleri kapsayan Çanakkale Şehitliği Gezisiyle, çocuklara farklı yöresel özelliklerin tanıtılması, ortak tarih ve yaşama bilincinin oluşturulması, çocukların tarihi ve kültürel bilgilerini arttırarak geçmişlerini tanımaları amaçlanıyor.

“Tarihle İç İçe” isimli Çanakkale gezisine katılan öğrenciler Çorum Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen törenle uğurlandı. Uğurlama törenine katılan Çorum Emniyet Müdürü Murat Kolcu ÇOGEP projesi kapsamında bu geziyi düzenlediklerini belirterek, öğrencilere gezip eğlenmeleri tavsiyesinde bulundu.

Emniyet Müdürü Murat Kolcu yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.  Daha sonra Çanakkale şehitliği gezisine katılan kafile yola çıktı.

Polis aranan suçluyu kapıyı kırarak yakaladı.

 

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?