Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

2018’de Tekli Eğitime Geçiyoruz

2018’de Tekli Eğitime Geçiyoruz
15 Aralık 2017

2018’de Tekli Eğitime Geçiyoruz

Vali Necmeddin Kılıç, Çorum’da yapımı planlanan 25 okul inşaatının 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılına kadar tamamlanacağını ve tekli eğitime geçileceğini iletti.

Dün gerçekleştirilen yatırım değerlendirme toplantısında Çorum’da eğitim alanında yapılan yatırımları anlatan Vali Kılıç, 2017 yılında eğitime büyük bir yatırım yaptıklarını iletti. Bu yatırımları Çorumlu hayırseverlerin katkısıyla yaptıklarını dile getiren Vali Kılıç, “Milli Eğitim’de büyük bir atılım içerisindeyiz. Bu yıl içinde 25 tane okul planladık 406 derslik planlamıştık. Planladığımız okulların neredeyse tamamını ihale ettik. 2 veya 3 tanesini ihale edemedik. Orada da arsa sorununu çözemedik maalesef. İlimizde kamulaştırmaya çalıştığımız arazilerin yüzlerce varisi var. Onların bazıları il dışında, yurt dışında, onlarla buluşmak ve görüşmek uzun bir süre alıyor. Ancak arkadaşlarımız çoğunu tamamladılar. Eksik okulların da kamulaştırılması tamamlandığında o okulları da ihale edeceğiz.  Milli Eğitim’de yaptığımız yatırımlar 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılına yetişecek. Yani önümüzdeki yaz sonlarında bitmesi gerekiyor. İlimizde tekli eğitime artık geçeceğiz. Tüm gayretimiz bu yöndedir.

Eğitim yatırımlarında büyük bir hayırsever desteği oldu. Bu desteği temin etmek için de gayret edilmektedir. Hayırsever desteğinin bu kadar yoğun olduğu bir yılda Çorum yaşamamıştır. Türkiye’de başka bir ilin de yaşadığını sanmıyorum. İlan etmediğimiz başka şeyler de var. Yardım etmek, destek olmak isteyen kamu kurumları da var. Onları da sözleşme imzalamadan ilan etmek istemiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?