Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

15 Temmuz Müzesi Haftanın 6 Günü Açık

15temmuzmuzesi6gunacik
10 Ağustos 2018

Çorum Belediyesi’nin 15 Temmuz darbe girişiminin 2. yıl dönümünde hizmete açtığı 15 Temmuz Şehitleri Müzesine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Belediye Başkanı Zeki Gül, 15 Temmuz Şehitleri Müzesi topraklarımıza, bağımsızlığımıza, birliğimize yapılan saldırı karşısında Türk milletinin mücadelesini yansıtan bir eser olduğunu belirtti.

Başkan Zeki Gül “Çorumlu hemşerilerimiz, şehitlerimizin ansına açtığımız 15 Temmuz Şehitleri Müzesine büyük ilgi ve teveccüh gösteriyorlar. Çorumlu şehitlerimiz ve Ömer Halisdemir’in heykellerini ve onların aziz hatırasını yaşattığımız müzemiz, her geçen daha fazla ziyaretçi akınına uğruyor.

Şehitlere duyulan vefanın, onların hatıralarına sahip çıkmakla gösterilebileceğini ifade eden Başkan Gül, “Bu vatan uğruna kanlarını, canlarını ortaya koyan şehitlerimizi unutmayacağız. Onların aziz hatıraları 15 Temmuz Müzesi vesilesiyle sürekli gönüllerde yaşayacak” dedi.

Zeki Gül, 15 Temmuz Şehitleri Müzesinin hafta içi her gün ve Cumartesi günleri 09.00 ile 18.00 saatleri arasında açık olduğunu hatırlatarak, “Tüm hemşerilerimizi 15 Temmuz Şehitleri Müzesi’ni görmeye davet ediyoruz” dedi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?