Çorum Radyo Televizyonu ÇRT

“SAHTE PARA” UYARISI

“SAHTE PARA” UYARISI
24 Ekim 2009

Still1024_00004

Emniyet Müdürü Necmettin Emre “Sahte Para” uyarısı yaptı.  Son düzenlenen bir operasyonda piyasaya sahte para süren 6 kişinin yakalandığını açıklayan Emre, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle sahte para olaylarının artabileceğine dikkat çekti. Emre, vatandaşların elerine sahte para geçmesi durumunda veya şüphelendikleri kişiler hakkında 155 polis hattına ihbarda bulunmalarını istedi.

 

 

 

 

 

 

Emniyet Müdürü Necmettin Emre yaptığı yazılı açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin, sahtecilik suçlarına yönelik yaptıkları çalışmalar neticesinde; Çorum’da piyasaya sahte para sürmeye çalışan 6 kişiyi yakaladıklarını bildirdi. 

Şüphelilerin üst ve otolarında yapılan aramalarda; 5 adet 50 TL lik sahte banknot ele geçirdiğini açılayan Emre, operasyon kapsamında yakalanarak gözaltına alınan 6 şüpheli hakkında ‘Sahte Parayı Nakletmek – Muhafaza Etmek ve Piyasaya Sürmek’ suçlarından yasal işlem yapılarak adliyeye sevk edildiğini belirtti.

Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı nedeniyle iş yerlerinde her zamankinden daha fazla yoğunluk yaşandığını belirten Emniyet Müdürü Necmettin Emre, sahte Paraya ilişkin suç odaklarının, özellikle alışverişin yoğun olduğu yerlerde küçük meblağlı alışveriş karşılığı sahte banknotlar kullanabileceklerini ifade ederek,  ticari işletmelerin daha duyarlı olmalarını istedi. Emre, vatandaşlardan,  şüphelendikleri banknot ya da şüpheli kişiler hakkında 155’e bilgi vermelerini istedi.

Necmettin Emre açıklamasının sonunda “İlimizin Ekonomik  yapısını hedef alarak, vatandaşlarımızın ticari faaliyetlerine sekte vurmaya çalışan suçlulara yönelik Mali Suçlarla mücadelemiz her geçen gün artan bir ivme ve kararlılıkla devam edecektir.” Şeklindeki ifadelere yerdi.

Yorumlar

« | »

Haber hakkında görüşlerinizi belirtmek ister misiniz?